Molimo pričekajte...
Oprema: projektor, zaslon, računalo za nastavnika s instaliranom potrebnom programskom potporom, pristupom internetu i lokalnoj mreži, te potrebnom programskom potporom.
Prostor: Standardna učionica
Kadrovski uvjeti:
- najmanje razina 6 HKO-a (odgovarajućeg sektora) kojim se stječe 180 ECTS bodova ili više i ima pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje od 60 ECTS bodova, sukladno Zakonu o strukovnom obrazovanju i Zakonu o obrazovanju odraslih iz Obrazovnog sektora Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija ili Elektrotehnika i računarstvo ili Graditeljstvo i geodezija, sukladno Zakonu o strukovnom obrazovanju i Zakonu o obrazovanju odraslih, stručnjak zaštite na radu ili stručnjak sigurnosti na radu, ili stručnjak iz drugih područja s licencom zaštite na radu.
Specifična znanja povezana sa SIU mogu biti stečena formalnim obrazovanjem, neformalnim i informalnim učenjem. Ishodi učenja mogu se ostvarivati neformalnim i informalnim učenjem.
Materijalni i kadrovski uvjeti potrebni za vrednovanje skupa ishoda učenja identični su materijalnim i kadrovskim uvjetima potrebnim za stjecanje skupa ishoda učenja.
Provjera i vrjednovanje propisani su Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (»Narodne novine«, broj 87/2008, 86/2009, 92/2010, 105/2010 –isp., 90/2011, 16/2012, 86/2012, 94/2013, 152/2014, 7/2017, 68/2018 i98/2019) i Pravilnikom o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi (»Narodne novine«, broj 112/2010 i 82/2019). Ishodi učenja provjeravaju se usmeno i/ili pisano i/ili vježbom i/ili problemskim zadatkom i/ili projektnim zadatkom.
1. Opisati razrede požara prema vrsti gorivih tvari (gorenje zapaljivih krutina, tekućina ili plinova, gorenje metala te gorenje masti i ulja).
2. Nabrojati i opisati vrste sredstava za gašenje požara i primjenu s obzirom na vrstu požara (voda, pjena, prah, ugljik-dioksid, haloni, priručna sredstva).
3. Nabrojati vrste vatrogasnih aparata i njihovu primjenu (prahom, vodom, ugljik-dioksidom i halonom).
4. Navesti načine provođenja kontrole pristupa hidrantima. Na primjeru konkretnog objekta utvrditi jesu li ispunjeni preduvjeti za slobodan pristup protupožarnim uređajima i instalacijama u objektu.
5. Navesti načine provođenja kontrole prohodnosti. Navesti postupke pravilnog označavanja znakovima zaštite od požara i znakovima informacija u i oko objekta. Na konkretnom primjeru ustanoviti uvjete za prohodnost izlaza za nuždu i evakuacijskih puteva.
6. Na zadatom problemskom zadatku prepoznati moguće neispravnosti i kvarove u sprinkler sustavu gašenja požara.
7. Opisati vrste tehnologije vatrodojavnih sustava.
8. Na problemskom zadatku / objektu napraviti pregled stanja ispravnosti i inventuru protupožarne opreme.
1.
Prepoznati i razlikovati razrede požara.
|
2.
Razlikovati sredstva za gašenje požara i njihovu primjenu.
|
3.
Razlikovati vatrogasne aparate s obzirom na sredstvo za gašenje.
|
4.
Utvrditi uvjete za slobodan pristup hidrantima u objektu.
|
5.
Utvrditi uvjete za prohodnost i pravilno označavanje izlaza za nuždu.
|
6.
Analizirati ispravnost sustava sprinkler instalacija.
|
7.
Ustanoviti način izvedbe vatrodojavnog sustava u objektu
|
8.
Analizirati stanje protupožarne opreme.
|
Preuzmi u formatu: CSV |